Nieuws

Inschatting risico besmetting met vogelgriep (20 mei 2025)

De deskundigengroep dierziekten HPAI heeft op 6 mei een nieuwe inschatting gemaakt van het risico dat een commercieel pluimveebedrijf wordt getroffen door vogelgriep. Het risico is ten opzichte van de vorige inschatting verlaagd van hoog tot matig tot hoog.

IKB Kip: Uitvoeringsbesluit Corona en vogelgriep IKB Kip ingetrokken

Het uitvoeringsbesluit Corona en vogelgriep wordt ingetrokken.

IKB Kip: douchen

Let op: vanaf 1 juli 2028 moet elk IKB pluimveebedrijf een doorloopdouche in de hygiënesluis hebben en gebruiken.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB Kip: sectorpromotie

8 mei 2025

Kip in Nederland heeft een reeks video’s gelanceerd ter promotie van de pluimveesector, waarin verschillende experts en prominenten aan het woord komen en ingaan op actuele en relevante thema’s. Er zijn tien informatieve video’s gemaakt, waaronder ook een film met als onderwerp IKB Kip. Dit is de link: IKB Kip: een essentieel kwaliteitsborgingsprogramma voor de pluimveeketen. De video’s zijn ook erg leuk om aan vrienden en familie te laten zien om duidelijk te maken dat de pluimveesector zich inzet voor kwaliteit, dierenwelzijn en voedselveiligheid.