Nieuws

Ophokplicht pluimvee grotendeels ingetrokken (28 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat de ophok- en afschermplicht voor pluimvee per direct wordt ingetrokken voor bijna heel Nederland.

Newcastle disease bij hobbyduiven in Oldenzaal (23 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat er een uitbraak met Newcastle disease is vastgesteld bij als hobby gehouden duiven in Oldenzaal (provincie Overijssel).

Inschatting risico besmetting met vogelgriep (20 mei 2025)

De deskundigengroep dierziekten HPAI heeft op 6 mei een nieuwe inschatting gemaakt van het risico dat een commercieel pluimveebedrijf wordt getroffen door vogelgriep. Het risico is ten opzichte van de vorige inschatting verlaagd van hoog tot matig tot hoog.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB Kip vindt beperkt, zorgvuldig en correct antibioticagebruik belangrijk

3 maart 2020

Het AVINED-programma zelfcontrole is gericht op het gebruik en de registratie van antibiotica in de pluimveevleessector. Op die manier is er goed inzicht in het gebruik van antibiotica. Uit resultaten van het programma zelfcontrole antibiotica blijkt dat in 2019 alle gecontroleerde antibiotica correct zijn geregistreerd. Dit is een mooi resultaat.

Antibioticaresistentie is een groot probleem voor mens en dier. Om de antibioticaresistentie te verminderen, is het van belang het gebruik van antibiotica laag te houden. IKB Kip ziet ook het belang van beperkt en juist antibioticagebruik. Door inzet van IKB Kip op dit dossier, krijgen deelnemers aan IKB Kip korting. Deelnemers betalen 115 i.p.v. 205 euro voor het programma zelfcontrole antibiotica.