Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Lunteren (5 maart 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Lunteren is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep vastgesteld in Neede (04-03-2026)

In Neede (gemeente Berkelland, provincie Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een pluimveebedrijf met vleeskuiken ouderdieren. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 97450 hennen op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Vogelgriep vastgesteld in Lunteren (02-03-2026)

In Lunteren, gemeente Ede, provincie Gelderland is vogelgriep vastgesteld op een pluimveebedrijf met leghennen. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 34.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB Kip: Wijziging afvinklijsten voor uw IKB Kip controle

10 juni 2022

Voor IKB Kip zijn per schakel afvinklijsten ontwikkeld. Deze lijsten zijn nu aangepast zodat ze aansluiten bij de laatste wijzigingen van het certificatieschema van IKB Kip (06-2022). Deze lijsten geven een overzicht van de documenten die u tijdens een IKB Kip controle bij de hand moet hebben. Zo bent u goed voorbereid, heeft u de juiste documenten bij de hand en kan de controle efficiënter verlopen.

De documenten mag u zowel digitaal als geprint inzichtelijk maken. Achter elk document ziet u naar welk voorschrift dit verwijst. Voor de volledige actuele voorschriftenlijst kunt u altijd het certificatieschema raadplegen.

Afvinklijsten IKB Kip