Nieuws

Praktische tips afvoer van eieren

Een goede bioveiligheid rondom eiertransporten helpt de insleep en verspreiding van ziektekiemen te beperken. De gevolgen van bijvoorbeeld een vogelgriepuitbraak of een salmonellabesmetting zijn groot.

Logistiek rondom eierafvoer: Een kwetsbare schakel

De aan- en afvoer van eieren is op elk leghennen- of vermeerderingsbedrijf vaste prik. Een moment waarop veel bewegingen samenkomen: mensen, materialen en transportmiddelen gaan van buiten naar binnen en weer terug. Precies daar zit een kwetsbare schakel in de bioveiligheid. Uiteindelijk maakt het gedrag van pluimveehouder, personeel of eierchauffeur het verschil.

Opheffing ophokplicht Gelderse Vallei en intrekkingsdata Biddinghuizen en Marrum (11 juni 2026)

De staatssecretaris van het ministerie van LVVN heeft besloten de ophok- en afschermplicht nu ook in de Gelderse Vallei op te heffen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Inzet IKB PSB erkende bedrijven

27 mei 2021

IKB Kip onderschrijft het belang van het inzetten van IKB PSB erkende bedrijven voor verschillende activiteiten. Het inzetten van een IKB PSB erkend bedrijf voor de juiste activiteit zorgt voor extra borging. In de wijzigingen is een verduidelijking aangebracht over wie het reinigen, ontsmetten en de plaagdierbeheersing uit mag voeren naast een (voor de juiste activiteit) erkend IKB PSB bedrijf. De pluimveehouder mag de werkzaamheden zelf of met eigen personeel uitvoeren. Verder mogen flexkrachten ingehuurd worden als hulp / extra handjes voor de pluimveehouder. Deze flexkrachten mogen géén materiaal meebrengen. De pluimveehouder moet zorgen voor eigen of gehuurd materiaal, en voert de activiteit samen met eventuele flexkracht uit. Zorg er in alle gevallen voor dat aantoonbaar gemaakt kan worden hoe en door wie de werkzaamheden zijn uitgevoerd (voorschriften G08, G09, G10).

Let op: voor het laden en enten van pluimvee (voorschriften G06, G07) met familie of vrienden moet vooraf een ontheffing afgegeven zijn door de schemabeheerder (zie artikel 9 van ‘Omschrijving monsternemingen en ontheffingsaanvragen IKB Kip’).