Nieuws

Help mee Salmonella bij legpluimvee beter in beeld te krijgen

Sinds 2023 ziet de Nederlandse legpluimveesector een toename in salmonellabesmettingen. AVINED en de Gezondheidsdienst voor Dieren (Royal GD) onderzoeken welke risicofactoren hierbij een rol spelen. Daarvoor vergelijken we gegevens van besmette en niet-besmette bedrijven.

Facturatie door AVINED

In de week van 20 april 2026 worden de facturen voor de aangewezen databanken (2026) en Onderzoek en Innovatie (2e deel 2025) per mail verstuurd.

Wijziging regels bij intrekking beperkingszones vogelgriep

Per 15 april 2026 geldt een aangepaste werkwijze voor het intrekken van beperkingszones die zijn ingesteld naar aanleiding van uitbraken van hoog pathogene vogelgriep.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Jaarplan en deelnemersbijdrage IKB Kip 2020

19 januari 2020

Het CCvD heeft het jaarplan voor 2020 vastgesteld, op deze wijze geeft de pluimveevleesketen zelf richting aan IKB Kip. Binnenkort komt een overzicht van het jaarplan op onze website. Meer informatie over het CCVD vindt u hier.

In 2020 voeren we de reguliere werkzaamheden uit die bij schemabeheer horen, zoals het beantwoorden van vragen van deelnemers. Daarnaast willen we verder inzetten op communicatie en meer aandacht richten op onze relatie met de deelnemers. Speerpunten voor 2020 zijn:

  1. Vergroting bekendheid van en waardering voor het IKB Kip keurmerk;
  2. Efficiënter gebruik van bekende data (bijv. voor een efficiëntere controle);
  3. Monitoring performance IKB Kip en deelnemers (bijv. om beter in beeld te krijgen welke knelpunten er zijn en hoe we die kunnen oplossen);
  4. Afronden van diverse projecten die zijn opgepakt t.b.v. de versterking van IKB Kip (bijv. ondersteuning bij het borgen van gebruik van middelen).

Deze werkzaamheden betalen we vanuit de deelnemersbijdrage IKB Kip. In 2020 blijft deze gelijk aan de deelnemersbijdrage van 2019. Meer informatie over de deelnemersbijdrage vindt u hier