Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Aalsum (21 februari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Aalsum is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep vastgesteld in Uithuizermeeden (20-02-2026)

In Uithuizermeeden (gemeente Het Hogeland, provincie Groningen) is vogelgriep vastgesteld op een legpluimveebedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 39.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Vogelgriep vastgesteld in Aalsum (18 februari 2026)

In Aalsum (gemeente Noardeast-Fryslân, provincie Friesland) is vogelgriep vastgesteld op een biologisch leghennenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 30.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). 

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Monitoring van antimicrobiële resistentie

15 juni 2021

De European Food Safety Authority (EFSA) monitort op Europees niveau hoeveel antimicrobiële resistentie (AMR) voorkomt bij verschillende bacteriën in mensen, dieren en voedsel. AMR treedt op wanneer bacteriën ongevoelig zijn voor antibiotica. Dit is problematisch wanneer ziekteverwekkers niet meer goed behandeld kunnen worden. De NVWA laat hiervoor ook salmonella isolaten van pluimveekoppels analyseren. Dit loopt via de laboratoria en vraagt geen inzet van pluimveehouders. De uitslag van dit onderzoek wordt anoniem verwerkt en gerapporteerd aan de EFSA. De uitkomsten hebben geen gevolgen voor de individuele pluimveehouder. Meer informatie over de monitoring van AMR in de veehouderij is te vinden op de website van de NVWA.