Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Moergestel (7 februari 2026)

In Moergestel (gemeente Oisterwijk, provincie Noord-Brabant) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met kalkoenen. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 38.000 kalkoenen op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Belangrijke wijziging in nieuwsbericht over Salmonella-monstername m.b.v. veegdoekjes

Via dit bericht informeren wij u over een belangrijke aanpassing van de, in december gepubliceerde, nieuwsbrief over de verplichte toepassing van veegdoekjes bij Salmonella‑monstername.

Rapport antibioticumgebruik pluimveesector 2025

AVINED rapporteert jaarlijks het gebruik van antibiotica in de verschillende pluimveesectoren. Op de site van AVINED kunt u meer lezen over dit gebruik in 2025 en over de trends van de afgelopen jaren. 

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Monitoring van antimicrobiële resistentie

15 juni 2021

De European Food Safety Authority (EFSA) monitort op Europees niveau hoeveel antimicrobiële resistentie (AMR) voorkomt bij verschillende bacteriën in mensen, dieren en voedsel. AMR treedt op wanneer bacteriën ongevoelig zijn voor antibiotica. Dit is problematisch wanneer ziekteverwekkers niet meer goed behandeld kunnen worden. De NVWA laat hiervoor ook salmonella isolaten van pluimveekoppels analyseren. Dit loopt via de laboratoria en vraagt geen inzet van pluimveehouders. De uitslag van dit onderzoek wordt anoniem verwerkt en gerapporteerd aan de EFSA. De uitkomsten hebben geen gevolgen voor de individuele pluimveehouder. Meer informatie over de monitoring van AMR in de veehouderij is te vinden op de website van de NVWA.