Nieuws

Ophokplicht pluimvee grotendeels ingetrokken (28 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat de ophok- en afschermplicht voor pluimvee per direct wordt ingetrokken voor bijna heel Nederland.

Newcastle disease bij hobbyduiven in Oldenzaal (23 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat er een uitbraak met Newcastle disease is vastgesteld bij als hobby gehouden duiven in Oldenzaal (provincie Overijssel).

Inschatting risico besmetting met vogelgriep (20 mei 2025)

De deskundigengroep dierziekten HPAI heeft op 6 mei een nieuwe inschatting gemaakt van het risico dat een commercieel pluimveebedrijf wordt getroffen door vogelgriep. Het risico is ten opzichte van de vorige inschatting verlaagd van hoog tot matig tot hoog.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Nieuwe werkwijze register IKB erkende pluimveeservicebedrijven

5 februari 2021

Dit jaar is IKB PSB gestart met een nieuwe werkwijze rondom de publicatie van het register met erkende IKB PSB-deelnemers. Wij proberen hierbij tegemoet te komen aan wensen vanuit het veld die we ontvangen hebben.

Het IKB PSB-register bevindt zich op de AVINED-website. Voorheen was het IKB PSB-register te vinden op de website van de Certificerende Instantie, Kiwa VERIN. Met ingang van dit jaar is het register weer terug op de AVINED-website geplaatst.

Daarnaast blijven ook de registers van eerdere maanden zichtbaar, zodat mutaties in het register beter zichtbaar worden. Er kan dan bij de IKB Kip- en IKB Ei-controle beter worden nagegaan of op het moment van inzetten van het pluimveeservicebedrijf deze daadwerkelijk erkend was.

IKB PSB werkt nog aan verdere verbetering van het register om te zorgen dat mutaties nóg beter zichtbaar worden.