Nieuws

Praktische tips rondom zonering

Een goede bioveiligheid rondom zonering helpt de insleep en verspreiding van ziektekiemen te beperken. De gevolgen van bijvoorbeeld een vogelgriepuitbraak of een salmonellabesmetting zijn groot. Samen moeten we alles op alles zetten om besmettingen te voorkomen.

Zonering werkt bij bewuste overgang

Zonering klinkt eenvoudig: deel een pluimveebedrijf op in zones met een verschillende hygiënestatus en voorkom dat ziekteverwekkers zich verspreiden. Toch zorgt juist dit onderdeel in de praktijk regelmatig voor verwarring.

QS facturatie 2026 / QS rechnungsstellung 2026

Op 19 oktober 2026 worden de facturen voor QS deelnemers over 2026 verstuurd. 

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Onderzoek: alternatieve methoden/middelen wormbestrijding

25 maart 2022

Wormen ziet u als pluimveehouder natuurlijk niet graag in de hennen. Daarom wordt momenteel over het algemeen gebruik gemaakt van chemische anti-parasitaire middelen om wormen te bestrijden. Deze aanpak kan echter een negatief effect hebben op de omgeving. Vandaar dat in 2022 een praktijkonderzoek start naar een alternatieve aanpak van wormbeheersing bij legpluimvee.

Aangezien voorkomen beter is dan genezen, zal de focus van dit onderzoek onder andere liggen op de preventie van wormbesmettingen. Dit wordt gedaan door de natuurlijke weerstand en gezondheid van de dieren te verbeteren. Daarnaast ligt de focus op verlaging van middelengebruik. Dit kan door de ontwikkeling van alternatieve middelen, of door methoden op management niveau te onderzoeken waarmee de beheersing en bestrijding van wormen mogelijk is.

In samenwerking met pluimveehouders worden wormbesmettingen in kaart gebracht. Zo wordt duidelijk hoe deze besmettingen zich ontwikkelen en welke maatregelen het beste getroffen kunnen worden. Ook worden alternatieve methoden en/of middelen onderzocht, welke de infectiedruk door wormen kunnen verlagen. Door dit onderzoek zal uiteindelijk een meer duurzame manier van worm bestrijding en beheersing ontwikkeld worden.