Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Dalen (31 januari 2026)

In Dalen (gemeente Coevorden, provincie Drenthe) is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 15.000 kippen op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Vogelgriep vastgesteld in Wadenoijen (30 januari 2026)

In Wadenoijen (gemeente Tiel, provincie Gelderland) is vogelgriep vastgesteld bij een dierhandel met circa 325 vogels en enkele zoogdieren. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de besmette dieren op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA)

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Kranenburg, Duitsland (30 januari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Kranenburg, Duitsland is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Ophokplicht Gelderse Vallei ingetrokken per 4 juli 2025

2 juli 2025

De minister van LVVN heeft besloten de ophok- en afschermplicht voor pluimvee in de Gelderse Vallei vanaf vrijdag 4 juli 2025 in te trekken. De Gelderse Vallei was de enige regio in Nederland waar de ophok- en afschermplicht nog van kracht was.

De Deskundigengroep Dierziekten schat de kans op besmetting van een pluimveebedrijf momenteel in als laag tot matig. De laatste vogelgriepbesmetting op een Nederlands pluimveebedrijf was op 19 maart 2025. Ook zijn de afgelopen tijd weinig besmettingen geweest op pluimveebedrijven in andere Europese landen en is het aantal besmette wilde vogels laag.

Alertheid blijft
Het vogelgriepvirus is nog steeds aanwezig bij wilde vogels en het verloop van de infecties met het virus is onvoorspelbaar. Om die reden blijft het ministerie van LVVN de situatie nauwlettend in de gaten houden. Ook is het belangrijk dat pluimveehouders en houders van andere vogelsoorten alert blijven, de veiligheids- en hygiënemaatregelen in acht nemen en mogelijke verdenkingen zo snel mogelijk melden bij het Landelijk meldpunt dierziekten.

Meer informatie

Meer informatie over Avined kunt u vinden op de website: www.avined.nl. Heeft u aanvullende vragen of opmerkingen? Neem dan contact op met AVINED: info@avined.nl | 088 998 4340. Ontvangt u de nieuwsbrief op het verkeerde e-mailadres? U kunt uw e-mailadres aanpassen via Mijn AVINED.