Nieuws

Facturatie door AVINED

In de week van 10 juni 2025 worden de facturen voor de aangewezen databanken (2025), Onderzoek en Innovatie (2e deel 2024) en zelfcontrole antibiotica (2025) per mail verstuurd.

Ophokplicht pluimvee grotendeels ingetrokken (28 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat de ophok- en afschermplicht voor pluimvee per direct wordt ingetrokken voor bijna heel Nederland.

Newcastle disease bij hobbyduiven in Oldenzaal (23 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat er een uitbraak met Newcastle disease is vastgesteld bij als hobby gehouden duiven in Oldenzaal (provincie Overijssel).

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

OVONED heeft vertrouwen in ingeslagen weg

1 augustus 2019

OVONED heeft kennis genomen van het rapport van Foodlog ‘een veiliger, integere en rendabele ei-keten’ en zal dit uitvoerig bestuderen. Als in dit rapport nieuwe inzichten worden gegeven, ten opzichte van de aanbevelingen uit het rapport van Onderzoekscommissie Sorgdrager en de Werkgroep Versterking Zelfregulering Eierketen (WVZE), zal OVONED de mogelijkheden inventariseren. Het is OVONED opgevallen dat een aantal constateringen niet stroken met de realiteit.

Het rapport van de Onderzoekscommissie Sorgdrager onderschrijft de 22 aanbevelingen van de WVZE. OVONED heeft daarom vertrouwen in de weg die zij ingeslagen heeft met de versterking van onder meer IKB Ei. IKB Ei doet dit met de kennis en vakmanschap van haar deelnemers, leden in het Centraal College van Deskundigen IKB Ei, en overige deskundigen, van broederij tot retail.

Ook de komende maanden werkt IKB Ei verder aan de versterking van de regeling. Bent u benieuwd waar de eierketen staat met de uitvoering hiervan? Raadpleeg dan de Voortgangsrapportage Actieplan Voedselveiligheid van april 2019 aan de Tweede Kamer of op de website www.ikbei.nl (onder ‘Versterking IKB Ei’). Dit najaar wordt de volgende voortgangsrapportage aangeboden aan de Tweede Kamer.

Contacten met de pers verlopen via Eric Hubers (06-12859921), voorzitter OVONED of Ben Dellaert, secretaris OVONED (bdellaert@avined.nl).