Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Oisterwijk (17 januari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Oisterwijk is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep in Maasland (14 januari 2026)

In Maasland (gemeente Midden-Delfland, provincie Zuid-Holland) is vogelgriep vastgesteld op een houderij met kleinschalig gehouden pluimvee. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 220 kippen op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Vogelgriep in Oisterwijk (14 januari 2026)

In Oisterwijk (gemeente Oisterwijk, provincie Noord-Brabant) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met kalkoenen. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 24.000 kalkoenen op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Plaagdierbeheersing vanaf 1 januari 2023

29 september 2022

We hebben u in april 2022 geïnformeerd over de aankomende wettelijke wijzigingen bij de inzet van chemische middelen (rodenticiden) bij de bestrijding van ratten en muizen. De wijzigingen hebben mogelijk gevolgen voor de ongediertebestrijding op uw bedrijf. Zorg voor de juiste licentie en certificering of schakel een IKB PSB – Plaagdierenbeheersing erkend bedrijf in.