Nieuws

Help mee Salmonella bij legpluimvee beter in beeld te krijgen

Sinds 2023 ziet de Nederlandse legpluimveesector een toename in salmonellabesmettingen. AVINED en de Gezondheidsdienst voor Dieren (Royal GD) onderzoeken welke risicofactoren hierbij een rol spelen. Daarvoor vergelijken we gegevens van besmette en niet-besmette bedrijven.

Facturatie door AVINED

In de week van 20 april 2026 worden de facturen voor de aangewezen databanken (2026) en Onderzoek en Innovatie (2e deel 2025) per mail verstuurd.

Wijziging regels bij intrekking beperkingszones vogelgriep

Per 15 april 2026 geldt een aangepaste werkwijze voor het intrekken van beperkingszones die zijn ingesteld naar aanleiding van uitbraken van hoog pathogene vogelgriep.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Plaagdierbeheersing vanaf 1 januari 2023

2 december 2022

Vanaf 1 januari 2023 gaan een aantal zaken veranderen rondom plaagdierbeheersing. Vanaf deze datum gelden strengere wettelijke eisen bij inzet van chemische middelen (rodenticiden) voor de bestrijding van ratten en muizen, binnen en buiten gebouwen. Het gaat hierbij om de IPM-werkwijze (Integrated Pest Management, ofwel geïntegreerd plaagdiermanagement). Vanaf deze datum mogen nagenoeg alle chemische middelen tegen ratten en muizen (rodenticiden) alleen nog worden toegepast door IPM-Knaagdierbeheersing gecertificeerde bedrijven en aanvullend geschoolde personen (IPM-KBA licentie). Dit betekent dat het vanaf 1 januari 2023 strafbaar is om zelf, zonder bedrijfscertificering en licentie, rodenticiden toe te passen. Wilt u dus zelf rodenticiden toe blijven passen? Meld u dan nu aan bij een opleider. De certificerende instanties en opleiders hebben een begrensde capaciteit.

Professioneel plaagdierbeheersingsbedrijf inschakelen
Wilt u de plaagdierbestrijding liever uitbesteden? Dat blijft binnen IKB Kip mogelijk. Zorg hierbij dat u altijd een IKB PSB – Plaagdierenbeheersing gecertificeerd bedrijf inschakelt. Deze bedrijven beschikken over de juiste (IPM)certificering en hebben ervaring met de bestrijding op pluimveebedrijven.

Overzicht gecertificeerde bedrijven
Meer informatie IPM 2023