Nieuws

Een salmonella-besmetting op uw legbedrijf? Twee keer melden bij de NVWA.  

Wanneer op uw legpluimveebedrijf Salmonella wordt aangetoond, is het belangrijk om te weten dat er twee verschillende soorten meldingen gedaan moeten worden aan de NVWA.

Vogelgriep vastgesteld in Marrum (23 mei 2026)

In Marrum (gemeente Noardeast-Fryslân, provincie Friesland) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur besloten om de circa 80.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Herhaling: Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij

Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij door het RIVM en de NVWA.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Rapport antibioticumgebruik pluimveesector 2025

5 februari 2026

AVINED rapporteert jaarlijks het gebruik van antibiotica in de verschillende pluimveesectoren. Op de site van AVINED kunt u meer lezen over dit gebruik in 2025 en over de trends van de afgelopen jaren.