Nieuws

Onderzoeksvragen of ideeën? Laat het AVINED weten

Uw mening als ondernemer in de pluimveesector telt. Niemand weet beter welke ontwikkelingen nodig zijn om (toekomstige) uitdagingen de baas te zijn. Dus, mocht u ideeën of interessante kennisvragen hebben, laat dit vooral weten via onze website.

Facturatie maart 2023

In de week van 20 maart worden de facturen van ADB en AVV verzonden.

Omschakeling van Bio naar Scharrel

Regelmatig krijgt AVINED vragen van legpluimveehouders die willen omschakelen van biologische houderijvorm naar houderijvorm scharrel of vrije uitloop. Graag informeren wij u over de stappen die hierbij komen kijken.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Salmonellabesmettingen Nederland onder EU-doelstellingen

7 mei 2020

Dankzij uw inzet en betrokkenheid bij de aanpak van Salmonella, heeft de Nederlandse pluimveesector de doelstellingen van de EU voor 2019 gehaald. Daarvoor willen wij u bedanken!

De EU stelt doelstellingen voor het maximaal percentage Salmonella besmette koppels in een lidstaat. De doelstelling betreft een specifiek aantal Salmonella serotypen voor vier schakels in de pluimveesector. Voor 2019 is het besmettingspercentage per schakel als volgt (tussen haakjes staat de EU-doelstelling):

  • (Groot)ouderdieren     0,5% (max. 1%)
  • Leghennen                  1,9% (max. 2%)
  • Vleeskuikens               0,2% (max. 1%)
  • Vleeskalkoenen           0,4% (max. 1%)

De percentages worden formeel door de NVWA berekend. Dit zou nog kunnen leiden tot een kleine getalsmatige verandering, maar laat onverlet dat Nederland in 2019 de EU-doelstellingen behaald heeft.

Lees meer over de Salmonella serotypen die onder de EU-doelstellingen vallen.