Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Putten (24 maart 2025)

Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Putten onder voorwaarden weer mogelijk.

Vogelgriep vastgesteld in Putten (19 maart 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat in Putten (gemeente Putten, provincie Gelderland) vogelgriep is vastgesteld op een kalkoenenbedrijf.

Pilot vaccinatie vogelgriep van start

Vandaag is de pilot vaccinatie van pluimvee tegen vogelgriep van start gegaan. Het ministerie van LVVN en de pluimveesector werken samen om stapsgewijs grootschalige vaccinatie op een verantwoorde manier mogelijk te maken.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Specifieke Salmonella serotypes automatisch gemeld bij de NVWA

18 december 2020

Uw laboratorium, waar u als pluimveehouder uw Salmonella monsters naar toe stuurt, leest de Salmonella-uitslagen van uw bedrijf in via de Salmonella databank. Zo voldoet u aan de registratieverplichting van Salmonella-uitslagen op uw bedrijf. U blijft hiervoor wel eindverantwoordelijk en kunt de registratie controleren in Mijn AVINED. Specifieke serotypes moet u melden bij de NVWA (meldplicht).

Om aan de wettelijke meldplicht te voldoen wordt vanaf 5 januari 2021 automatisch een melding gestuurd naar de NVWA als er Salmonella is aangetoond die meldingsplichtig is. U hoeft deze uitslag dus niet meer zelf door te geven.

Welke uitslagen worden automatisch gemeld bij de NVWA?

  • Positieve Salmonella uitslagen (ongeacht type monster) bij pluimveebedrijven van de volgende specifieke Salmonella serotypes: Enteritidis (S.E.), Typhimurium (S.T.), Hadar (S.H.), Infantis (S.I.), Java (S.J.) en Virchow (S.V.)
    • Deze worden de volgende werkdag voor 10:00 uur in de Salmonella databank gemeld.
  • De aanpassingen van de automatische melding aan de NVWA heeft geen gevolgen voor de acties die bij de beheersing en bestrijding worden genomen.