Nieuws

Ophokplicht pluimvee grotendeels ingetrokken (28 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat de ophok- en afschermplicht voor pluimvee per direct wordt ingetrokken voor bijna heel Nederland.

Newcastle disease bij hobbyduiven in Oldenzaal (23 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat er een uitbraak met Newcastle disease is vastgesteld bij als hobby gehouden duiven in Oldenzaal (provincie Overijssel).

Inschatting risico besmetting met vogelgriep (20 mei 2025)

De deskundigengroep dierziekten HPAI heeft op 6 mei een nieuwe inschatting gemaakt van het risico dat een commercieel pluimveebedrijf wordt getroffen door vogelgriep. Het risico is ten opzichte van de vorige inschatting verlaagd van hoog tot matig tot hoog.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Stalnummers, klopt uw registratie in KIP?

1 juli 2021

Het stalnummer is van belang voor een snelle en eenduidige tracering bij eventuele (voedselveiligheids)incidenten of een uitbraak van dierziekte. KIP is dé door de overheid aangewezen databank, die onder meer uw stalnummers bijhoudt. Het stalnummer in KIP (Mijn AVINED) is het officiële stalnummer wat overal gebruikt moet worden. Let erop dat u overal hetzelfde stalnummer gebruikt (bijvoorbeeld bij het insturen van monsters). Het wijzigen van uw stalnummer is alleen mogelijk tijdens leegstand.

Mocht u tegen knelpunten aanlopen rondom uw stalnummers, neem dan contact op met AVINED via 088-998 43 40 of via info@avined.nl.