Nieuws

Vogelgriep in Creil (11 januari 2026)

In Creil (gemeente Noordoostpolder, provincie Flevoland) is vogelgriep vastgesteld op een legbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 43.000 dieren op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Ysselsteyn III (1 januari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Ysselsteyn III is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Ysselsteyn II (29 december 2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Ysselsteyn II is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Tips bij zomers weer

7 juli 2021

De zomer periode is weer aangebroken, waardoor de buitentemperaturen hoog kunnen oplopen. In samenwerking met klimaatexperts stelde AVINED een aantal tips op om pluimvee te beschermen tegen het zomerse weer. Ook heeft de sector het protocol ‘pluimveetransport bij hoge / lage omgevingstemperaturen’ opgesteld.