Nieuws

Facturatie door AVINED

Vanaf maandag 19 oktober 2026 worden de facturen voor meerdere AVINED-dossiers verstuurd. U ontvangt alleen de factuur of facturen die op uw bedrijf van toepassing zijn.

Houd uw gegevens actueel

Om ervoor te zorgen dat de komende facturatie correct verloopt, is het belangrijk dat uw gegevens in KIP actueel zijn. Daarnaast is het bij bijvoorbeeld een dierziekte-uitbraak van belang dat wij over de juiste contact- en stalgegevens beschikken, zodat snel gehandeld kan worden.

Griepprik voor pluimveehouders

Het ministerie van VWS heeft besloten de doelgroep voor de jaarlijkse griepvaccinatie uit te breiden. Ook mensen die een groter risico lopen om met vogelgriep in aanraking te komen, waaronder pluimveehouders, worden geadviseerd een griepprik te halen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB PSB: Uitvoeringsbesluit Corona en vogelgriep ingetrokken

23 september 2021

De Adviescommissie IKB PSB heeft in de vergadering van 2 september ingestemd met het intrekken van het uitvoeringsbesluit Corona en vogelgriep. De Certificerende Instantie (CI) en de Controle Organisatie (CO) volgen weer de oorspronkelijke lijn voor de uitvoering van onder meer IKB PSB controles. Dit houdt in dat controles op afstand niet meer mogelijk zijn (geplande controles op afstand gaan wel door).

Ook de termijn waarbinnen de cursus Verantwoord pluimveeladen gevolgd moet zijn, is teruggebracht naar binnen 3 maanden na indiensttreding, dan wel aanvang van de werkzaamheden. Mocht de situatie hierom vragen, dan kan het uitvoeringsbesluit weer snel ingesteld worden.

Het uitvoeringsbesluit Corona en vogelgriep is op 2 april 2020 ingesteld naar aanleiding van de corona pandemie en is 11 januari dit jaar aangepast in verband met de vogelgriep situatie. Inmiddels is de ophokplicht opgeheven en is de Corona pandemie steeds meer onder controle.