Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Ysselsteyn III (1 januari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Ysselsteyn III is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Ysselsteyn II (29 december 2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Ysselsteyn II is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Deurne (30 december 2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Deurne is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Verduidelijking wijziging salmonellamonster voor opfokbedrijven

27 mei 2021

In de brief en in de nieuwe voorschriften stond dat opfokbedrijven het salmonellamonster op 14 dagen voor overplaatsing door een paraveterinair of dierenarts moeten laten nemen. Dit moet echter zijn binnen 14 dagen. Na vragen vanuit het veld is de tekst aangepast. In het voorschrift is alleen gewijzigd wie de monstername moet uitvoeren en niet wanneer dit moet gebeuren (voorschrift H10 en artikel 5c van ‘Omschrijving monsternemingen en ontheffingsaanvragen’).