Nieuws

Opheffing ophokplicht Gelderse Vallei en intrekkingsdata Biddinghuizen en Marrum (11 juni 2026)

De staatssecretaris van het ministerie van LVVN heeft besloten de ophok- en afschermplicht nu ook in de Gelderse Vallei op te heffen.

Een salmonella-besmetting op uw legbedrijf? Twee keer melden bij de NVWA.  

Wanneer op uw legpluimveebedrijf Salmonella wordt aangetoond, is het belangrijk om te weten dat er twee verschillende soorten meldingen gedaan moeten worden aan de NVWA.

Vogelgriep vastgesteld in Marrum (23 mei 2026)

In Marrum (gemeente Noardeast-Fryslân, provincie Friesland) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur besloten om de circa 80.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Verslag bijeenkomst Deskundigengroep Dierziekten (9 augustus 2022)

9 augustus 2022

Verslag bijeenkomst Deskundigengroep Dierziekten

Op 2 augustus 2022 heeft de deskundigengroep dierziekten de vogelgriepsituatie (aviaire influenza) opnieuw geanalyseerd, waarbij de actuele ontwikkelingen in wilde vogels en pluimvee meegenomen zijn.

De deskundigen zien geen aanleiding de kansen op besmetting nu lager in te schatten dan drie weken geleden. Het ministerie van LNV heeft daarom besloten de ophok- en afschermplicht niet verder in te trekken.

Blijf alert op hygiënemaatregelen

Nog steeds worden op verschillende plaatsen besmette wilde vogels gevonden. Dus blijf alert op een strikte uitvoering van de hygiënemaatregelen op uw bedrijf en laat geen bezoekers toe op uw bedrijf, tenzij strikt noodzakelijk. In alle gevallen moeten bezoekers zich houden aan de hygiëneprotocollen en zich registreren.

Klik hier voor tips over hygiëne en vogelgriep.