Nieuws

Regenwater: De onderschatte besmettingsroute

In Nederland is regen eerder regel dan uitzondering. Met meer dan 200 neerslagdagen per jaar krijgen pluimveebedrijven vaak te maken met natte omstandigheden. Toch wordt regenwater zelden gezien als een serieus bioveiligheidsrisico. Onterecht, blijkt uit recent praktijkonderzoek: water kan een verrassend efficiënte transporteur zijn van vuil, stof en ziekteverwekkers.

Praktische tips tegen regenwater

De gevolgen van een vogelgriepvirus uitbraak zijn groot. Samen moeten we alles op alles zetten om de kans op een besmetting met dit virus zo klein mogelijk te maken. Naast de bekende infectieroutes, speelt regenwater ook een rol.

Monitoringsprogramma zelfcontrole kritische stoffen voor pakstations

Vanaf dit jaar stelt AVINED een monitoringsprogramma zelfcontrole op kritische stoffen beschikbaar voor pakstations. Deelname aan dit programma is één van de mogelijkheden om invulling te geven aan de wettelijke verplichting tot uitvoering van zelfcontrole op (in dit geval buitenlandse) eieren. Deelname aan het programma is vrijwillig.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Waakzaamheid bij inzet ruwvoeders uit overstromingsgebieden

30 juli 2021

SecureFeed, een organisatie die voedselveiligheid van diervoeders borgt, adviseert waakzaam te zijn bij het gebruik van ruwvoeder uit door overstromingen getroffen gebieden. Bijvoorbeeld bij gebruik van voedermiddelen van eigen teelt en/of boer-boer-leveringen. Er is mogelijk vervuiling en slibvorming in deze gebieden door de overstromingen. Hierdoor zijn mogelijk extra risico’s ontstaan voor de voedselveiligheid. In het geval van slibvorming adviseert SecureFeed waakzaam te zijn op het risico van o.a. zware metalen en dioxine. Ook productvreemde deeltjes kunnen een risico vormen voor de veiligheid van de producten.