Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Biddinghuizen (18 mei 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Biddinghuizen is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep vastgesteld in Biddinghuizen (14-05-2026)

Het ministerie van LVVN heeft gemeld dat in Biddinghuizen, gemeente Dronten, provincie Flevoland vogelgriep is vastgesteld op een leghennenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 55.000 hennen op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Regenwater: De onderschatte besmettingsroute

In Nederland is regen eerder regel dan uitzondering. Met meer dan 200 neerslagdagen per jaar krijgen pluimveebedrijven vaak te maken met natte omstandigheden. Toch wordt regenwater zelden gezien als een serieus bioveiligheidsrisico. Onterecht, blijkt uit recent praktijkonderzoek: water kan een verrassend efficiënte transporteur zijn van vuil, stof en ziekteverwekkers.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Wijziging exportcertificering voor fok- en gebruikspluimveebedrijven

28 april 2020

Vanwege de coronasituatie wijzigt de certificering voor de export van fok- en gebruikspluimvee naar andere EU-landen of derde landen. De NVWA certificeert fok- en gebruikspluimvee op afstand:

  • Op de dag van de exportcertificering voert de bevoegde dierenarts de klinische inspectie van het bedrijf uit, niet de NVWA-dierenarts.
  • De bevoegde dierenarts vult een klinische verklaring in en laat deze achter op het bedrijf.
  • De NVWA-dierenarts voert dan later op afstand de overige administratieve controles uit voor de exportcertificering en geeft daarna het gezondheidscertificaat af.

De bevoegde dierenarts is de dierenarts die voor de exportwaardigheid uw bedrijf al maandelijks bezoekt. Als u vragen heeft over de certificering, neem dan contact op met de NVWA (klik hier). Ook voor meer informatie over deze wijziging, kunt u de website van NVWA raadplegen (klik hier).