Nieuws

Wijziging regels bij intrekking beperkingszones vogelgriep

Per 15 april 2026 geldt een aangepaste werkwijze voor het intrekken van beperkingszones die zijn ingesteld naar aanleiding van uitbraken van hoog pathogene vogelgriep.

Nieuwe intrekkingsdata beperkingsgebieden (9 april 2026)

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden ingetrokken na 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden. Voorwaarde is dat in een gebied geen nieuw geval van HPAI wordt aangetroffen.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Geesbrug (25 maart 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Geesbrug is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.  

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Wijziging uitvoering onaangekondigde controles

19 januari 2020

De afgelopen jaren zijn er al regelmatig onaangekondigde controles uitgevoerd bij IKB Kip deelnemers. Deze waren tot nu toe vooral ad hoc en gebaseerd op concrete signalen. Voor de waarborging en het imago van IKB Kip en alle deelnemers is het belangrijk dat iedereen zich het hele jaar houdt aan de voorschriften. Daarom is besloten om structureler onaangekondigde controles uit te voeren.

Deze controles zullen steekproefsgewijs plaatsvinden, bij enkele deelnemers per jaar, naast de reguliere controles. Deze onaangekondigde controles worden in alle schakels van de keten doorgevoerd.

De kosten voor een onaangekondigde controle worden vanuit IKB Kip betaald. Worden er tijdens de onaangekondigde controle tekortkomingen geconstateerd? Dan zijn de kosten voor een eventuele herstelcontrole voor rekening van de betreffende deelnemer.