Nieuws

Nieuwe secretaris AVINED

Per 1 september 2026 wordt Erik de Jonge benoemd tot interim secretaris van AVINED.

Rapport antibioticumgebruik landbouwhuisdieren 2025

De Stichting Diergeneesmiddelenautoriteit (SDa) rapporteert jaarlijks over het antibioticumgebruik bij landbouwhuisdieren. In het rapport over 2025 stelt de SDa dat het gebruik van antibiotica in de gemonitorde sectoren (pluimvee, rund, kalf, varkens, konijnen en geiten) en de landelijke verkoop van antibiotica verder zijn gedaald.

Vernieuwde factsheets pluimveesector gepubliceerd

Wageningen Social & Economic research heeft in opdracht van AVINED de twee factsheets voor de Nederlandse pluimveesector vernieuwd.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Wist u dat?!

3 december 2021

Wist u dat…

  • U bij herhaaldelijke niet naleving van voorschriften geschorst of uitgesloten kunt worden? En dit consequenties kan hebben voor uw afzet? Voorkom dergelijke sancties op uw bedrijf door
    de voorschriften te kennen en berichten van uw CI over de controleresultaten goed te lezen. Op deze manier behouden we een robuust en eerlijk systeem voor alle deelnemers die zich wel aan de voorwaarden houden.
  • In het register IKB PSB bedrijven, bedrijven met een certificaat status ‘’schorsing’’ zijn doorgestreept met de vermelding ‘’schorsing’’? U kunt hierdoor makkelijk zien of een pluimveeservicebedrijf een actuele IKB PSB erkenning heeft.