Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Ede (27 februari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Ede is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep vastgesteld in Ede (24-02-2026)

In Ede (gemeente Ede, provincie Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 23.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Uithuizermeeden (m.i.v. 23 februari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Uithuizermeeden is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.  

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Meest voorkomende afwijkingen tijdens controles (2018)

18 juli 2019

We geven u graag inzicht in de meest voorkomende afwijkingen bij IKB Kip-controles (jaar 2018). Deze informatie helpt u mogelijk om afkeur op deze punten te voorkomen.

De meest voorkomende afwijkingen bij pluimveebedrijven (jaar 2018):

  1. De pluimveehouder vult ten minste iedere 12 maanden de hygiënescan in (voorschrift J20);
  2. De pluimveehouder heeft een actueel (maximaal 1 jaar oud) bedrijfsgezondheidsplan (BGP) opgesteld (voorschrift H06);
  3. De pluimveehouder heeft een actueel (maximaal 1 jaar oud) bedrijfsbehandelplan (BBP) opgesteld (voorschrift H07);
  4. De pluimveehouder neemt deel aan een zelfcontroleprogramma in het kader van Monitoring Kritische Stoffen (voorschrift I16).

In het certificatieschema IKB Kip kunt u de voorschriften raadplegen (kijk daarvoor in bijlage 1.2).