Nieuws

Nieuwe versie van Mijn AVINED

Dinsdagmiddag 22 april wordt de nieuwe versie van Mijn AVINED gepubliceerd. Mijn AVINED krijgt een verbeterde vormgeving in de huisstijl van AVINED. Daarnaast wordt het systeem iets sneller in gebruik.

Verpakken Salmonella monsters

De Nederlandse pluimveesector zet zich in voor veilige voeding. U als pluimveehouder en levensmiddelenproducent levert een belangrijke bijdrage door monstermateriaal voor Salmonella-onderzoek in te sturen.

Reactie AVINED op artikel RIVM: eieren van hobbykippen

Avined heeft op dinsdag 15 april kennisgenomen van het advies van het RIVM om geen eieren van particulier gehouden leghennen meer te eten. Binnen de pluimveesector heeft het monitoren van PFAS in eieren van commerciële bedrijven al jarenlang hoge prioriteit. Sinds 1 januari 2023 gelden er Europese normen voor PFAS in eieren. Vanaf dat moment

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Bezoekverbod

10 november 2020

Belangrijk punt uit de huidige landelijke regelingen is het verbod om stallen en andere vogelverblijfplaatsen te betreden. Ook ruimtes die niet goed zijn afgescheiden van deze verblijfplaatsen mogen niet betreden worden. Bezoek mag alleen de stal (of andere vogelverblijfplaats) in als dit noodzakelijk is in het kader van volksgezondheid, diergezondheid, dierwelzijn of gezondheid van mensen in de stal. Als dit gebeurt dient het bezoek plaats te vinden volgens het landelijke hygiëneprotocol Bezoekers pluimveebedrijven en het hygiëneprotocol IKB Kip. Ook moet het bezoek geregistreerd worden.