Nieuws

Ophokplicht Gelderse Vallei ingetrokken per 4 juli 2025

De minister van LVVN heeft besloten de ophok- en afschermplicht voor pluimvee in de Gelderse Vallei vanaf vrijdag 4 juli 2025 in te trekken. 

Durchführungsverordnung Corona und Vogelgrippe IKB Kip aufgehoben

Die Durchführungsverordnung Corona und Vogelgrippe wird aufgehoben.

Duschen

Bitte beachten Sie: Ab dem 1. Juli 2028 muss jeder IKB-Geflügelbetrieb über eine Durchgangsdusche in der Hygieneschleuse verfügen und diese nutzen. Besucher dürfen ab diesem Zeitpunkt keine Duschen mehr benutzen, die nicht dem Durchgangsprinzip entsprechen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Inzetten van biocides of gewasbeschermingsmiddelen, waar moet ik op letten?

1 juli 2021

In de nieuwsbrief van mei hebben we stilgestaan bij de hulpmiddelen die u kunt gebruiken om te komen tot verantwoord middelen gebruik op uw bedrijf. Deze keer willen wij stilstaan bij het inzetten van biociden en gewasbeschermingsmiddelen. Kijk voordat u een biocide of gewasbeschermingsmiddel inzet in de database van het Ctgb of dit middel is toegelaten. Hier vindt u meer informatie over het Ctgb en het zoeken binnen hun database. Vervolgens is het belangrijk dat u het volgende controleert:

  • Product Toepassing (PT): Voor elk product is beoordeeld voor welke toepassing het geschikt is, dit wordt weergegeven in PT-codes. Deze code vindt u onder het kopje ‘toepassingen’ op de Ctgb-site. Voor meer uitleg over de PT code klikt u op de toepassingen. Hier krijgt u namelijk uitleg onder welke voorwaarden u het product mag gebruiken. U mag het product alleen gebruiken zoals beschreven onder de PT-codes.
  • Gebruiksvoorschrift: Lees ook het wettelijke gebruiksvoorschrift. U dient zich hieraan te houden om het product veilig te mogen en kunnen gebruiken.