Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Gasselternijveenschemond (10 oktober 2025)

Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Gasselternijveenschemond onder voorwaarden weer mogelijk.

Vogelgriep vastgesteld in Gasselternijveenschemond (7 oktober 2025)

Het ministerie van LVVN heeft gemeld dat in Gasselternijveenschemond (gemeente Aa en Hunze, provincie Drenthe) vogelgriep is vastgesteld op een bedrijf met vleeskuikenouderdieren.

AVINED biedt Pluimveevisie 2040 aan Minister Wiersma aan

Op 2 oktober 2025 heeft Kees de Jong, voorzitter van AVINED, de Pluimveevisie 2040 aangeboden aan minister Wiersma.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB PSB: Ontwikkelingen vogelgriep

10 november 2021

Naar aanleiding van een vondst van hoogpathogene vogelgriep (H5) bij een leghennenbedrijf in Zeewolde (Flevoland), is op 26 oktober 2021 een landelijke ophokplicht ingesteld voor alle bedrijven die commercieel pluimvee houden. Sindsdien zijn op meerdere pluimveebedrijven uitbraken geweest van het hoogpathogene vogelgriepvirus. Sinds 3 november 2021 geldt daarom het landelijke bezoekersverbod. Belangrijk voor u, bezoek geen stal of andere vogelverblijfplaats tenzij noodzakelijk.

Actuele stand van zaken vogelgriep