Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Lottum (23 januari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Lottum is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep vastgesteld in Lottum (20 januari 2026)

In Lottum (gemeente Horst aan de Maas, provincie Limburg) is vogelgriep vastgesteld op een kleinschalige houderij met circa 370 vogels. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de besmette dieren op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Op de locatie leven een uitgebreid aantal soorten vogels. Op grond van Europese

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Oisterwijk (17 januari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Oisterwijk is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Colistinegebruik gedaald, aandacht blijft belangrijk

16 november 2022

Al jaren is het gebruik van antibiotica in de legsector erg laag met een DDDA getal ruim onder de 2. De afgelopen jaren werd er echter relatief veel colistine gebruikt in de legsector. Sinds 2021 is het gebruik van het middel gedaald tot 0,64 DDDA. De voorlopige cijfers van dit jaar laten een verdere daling zien. Goed nieuws dus. Toch blijft aandacht bij de inzet van dit middel van belang om de verlaging vast te blijven houden. Colistine is namelijk een laatste redmiddel bij patiënten in ziekenhuizen met serieuze infecties met multiresistente bacteriën. Voor de volksgezondheid is het daarom belangrijk dat er zo min mogelijk resistentie tegen colistine ontstaat.

Drie tips: