Nieuws

Onderzoeksvragen of ideeën? Laat het AVINED weten

Uw mening als ondernemer in de pluimveesector telt. Niemand weet beter welke ontwikkelingen nodig zijn om (toekomstige) uitdagingen de baas te zijn. Dus, mocht u ideeën of interessante kennisvragen hebben, laat dit vooral weten via onze website.

Facturatie maart 2023

In de week van 20 maart worden de facturen van ADB en AVV verzonden.

Omschakeling van Bio naar Scharrel

Regelmatig krijgt AVINED vragen van legpluimveehouders die willen omschakelen van biologische houderijvorm naar houderijvorm scharrel of vrije uitloop. Graag informeren wij u over de stappen die hierbij komen kijken.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

NIEUW: leidraad verbeterplan antibioticagebruik in de legsector, focus colistine

9 september 2021

In de legsector is het gebruik van antibiotica laag (1,78 DDDAs in 2020). Het gebruik van tweede keus middel colistine is echter relatief hoog (0,78 DDDA in 2020), met name bij leghennen. Daarom heeft AVINED voor de legpluimveesector een leidraad ontwikkeld voor een verbeterplan bij de inzet van tweede en derde keus middelen, met extra aandacht voor het gebruik van colistine. AVINED adviseert legpluimveehouders om deze leidraad, i.s.m. de GPD-dierenarts, te gebruiken om inzet van tweede en derde keus middelen te bespreken en mogelijk bij een volgende inzet te verlagen of doen voorkomen. Zo kan o.a. colistine correct ingezet blijven worden ter bevordering van de diergezondheidsstatus van het koppel én wordt de werkzaamheid in de humane zorg behouden.

Meer over colistine

Downloads

Leidraad verbeterplan