Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Terschuur II (27 november 2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Terschuur II is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden. Afvoer consumptie-eieren: het vervoer van consumptie-eieren van pluimveebedrijven uit dit beperkingsgebied is vanaf heden toegestaan. Klik hier voor de aanwijzingen. Neem voor meer informatie contact op met een van de aangewezen pakstations of verwerkers. Afvoer vleeskuikens: de NVWA heeft slachterijen aangewezen voor dit

Vogelgriep vastgesteld in grensgebied Duitsland - Kleve II (26 november 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat in de buurt van Kleve, deelstaat Noordrijn-Westfalen, net over de grens in Duitsland, vogelgriep is vastgesteld op een pluimveebedrijf. Duitsland heeft een beperkingsgebied ingesteld dat deels in Nederland valt.

Vogelgriep op kinderboerderij in Nijmegen (26 november 2025)

Het ministerie van LVVN heeft gemeld dat in Nijmegen (provincie Gelderland) vogelgriep is vastgesteld op een kinderboerderij. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 52 kippen op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).  In de hele beperkingszone van 10 km rond de besmette locatie ligt 1 commercieel pluimveebedrijf. Een deel

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Gewijzigde Salmonella aanpak in de legsector. Wat kunt u doen?

3 januari 2022

In 2021 is de Salmonella aanpak in de legsector gewijzigd. Hierover hebben wij u geïnformeerd via dit nieuwsbericht. Het gaat hierbij om de volgende twee wijzigingen:

  1. Eieren van legkoppels waarbij Salmonella is gedetecteerd, maar nog niet is vastgesteld of het om Salmonella Enteritidis (SE) of Salmonella Typhimurium (ST, incl. de monofasische variant) gaat, mogen niet verhandeld worden als klasse A-eieren.
  2. Zodra Salmonella geconstateerd wordt in een koppel leghennen, wordt de datum van monstername aangehouden als begindatum van de besmetting (voorheen was dit de datum van de positieve uitslag).

Meer informatie over wat deze wijzigingen voor uw bedrijf betekenen kunt u vinden op deze pagina van het COKZ.

Wat kunt u doen om in te spelen op de nieuwe aanpak?

  1. Stem de gewenste werkwijze rondom het ophalen van de eieren en het moment van monstername af tussen het pakstation/de verzamelaar en de pluimveehouder. Zo kunt u ervoor kiezen om eieren vanaf het moment van monstername vast te houden op het pluimveebedrijf of het pakstation, totdat de uitslag van het Salmonella onderzoek bekend is. Op deze manier voorkomt u dat er eieren verhandeld worden, die op een later moment teruggehaald moeten worden.
  2. Informeer bij de erkende laboratoria naar de mogelijkheden om de doorlooptijd van monstername tot en met serotypering te verkorten (bijv. ten aanzien van het moment van insturen van monsters). Op de website van de NVWA vindt u een overzicht van de erkende laboratoria.

Bij vragen over bovenstaande informatie kunt u contact opnemen met AVINED via 088 – 998 4340 of info@avined.nl.