Nieuws

Vogelgriep op een bedrijf met leghennen in Terschuur (17 november 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat in Terschuur, gemeente Barneveld, provincie Gelderland vogelgriep is vastgesteld op een bedrijf met leghennen.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Drogeham II (17 november 2025)

Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Drogeham II weer mogelijk. LET OP: valt u ook onder het beperkingsgebied Opende, dan kunt u pas eieren afvoeren als deze aanwijzingen bekend zijn.

Veel uitbraken vogelgriep in Nederland; zorg voor optimale hygiëne op uw bedrijf

De afgelopen weken zijn er veel uitbraken van vogelgriep. Om verdere verspreiding en insleep van het virus zoveel mogelijk te voorkomen, roepen we elke pluimveehouder op de komende periode extra alert te zijn.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB Kip: Sectordeskundigen en IKB Kip

7 april 2022

IKB Kip is een schema dat onafhankelijk wordt beheerd én onafhankelijk wordt gecontroleerd. Het dagelijks beheer van IKB Kip is in handen van het Centraal College van Deskundigen (CCvD) IKB Kip. Het CCvD wordt gevormd door deskundigen vanuit diverse partijen en heeft een onafhankelijke voorzitter. Het CCvD adviseert over de inhoud van IKB Kip en bereidt wijzigingen, het jaarplan en de begroting voor van IKB Kip. Het CCvD houdt ook toezicht op de werkzaamheden van de Certificerende Instanties.
In het CCvD zijn diverse partijen vertegenwoordigd, waaronder LTO/NOP, NVP, COBK en NEPLUVI. Een overzicht van de vertegenwoordigers vindt u hier. Met de inbreng van deze partijen is er veel praktijkkennis aanwezig. Via de Raad van Beheer wordt de onafhankelijkheid van het schema geborgd.