Nieuws

Screening en kadaverbemonstering in plaats van preventief ruimen

In de plaats van preventief ruimen komt een dagelijkse screening en een kadaverbemonstering in een 3 km-zone rond het besmette bedrijf in het pluimveedichte gebied.

Niet meer (standaard) preventief ruimen bij vogelgriep in pluimveedichte gebieden

Het ministerie van LNV heeft het beleid van preventief ruimen van bedrijven bij vogelgriepbesmettingen gewijzigd.

Intrekking ophokplicht in regio 19 en versoepeling verbod bezoek pluimveestallen (30-08-23)

Het ministerie van LNV heeft besloten de ophokplicht met ingang van 31 augustus 2023 ook in regio 19 (De Peel) in te trekken.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB Kip: Verklein het risico op vogelgriep

10 mei 2022

Helaas blijft de vogelgriepsituatie zorgelijk. Er is een aantal tools beschikbaar die u kunt gebruiken om het risico op vogelgriepverspreiding te verkleinen.

  • Vul samen met uw dierenarts de vernieuwde hygiënescan in om te kijken of er nog verbeterpunten zijn. Soms is nog net een kleine aanpassing mogelijk op bijvoorbeeld het gebied van bezoekers, materialen of plaagdieren, waardoor het risico verkleind kan worden.
  • Wees ook alert op uw eigen handelen, zeker op de momenten dat u ‘nog even snel in de stal kijkt’, of op het moment dat u ‘even naar buiten stapt om bij de silo te kijken’.
  • Algemene tips over bedrijfshygiëne kunnen gevonden worden op de website van AVINED.
  • Staat u voor moeilijke keuzes in uw bedrijf, voor uw gezin of voor uzelf en heeft u behoefte aan een luisterend oor? Neem dan contact op met Stichting Zorg om Boer en Tuinder (ZOB). Erover praten helpt.

Loopt u tegen problemen aan met de IKB Kip controle? Neem dan vooraf contact op met het secretariaat van IKB Kip (info@ikbkip.nl). Alleen samen kunnen we deze situatie indammen.