Nieuws

Ophokplicht pluimvee grotendeels ingetrokken (28 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat de ophok- en afschermplicht voor pluimvee per direct wordt ingetrokken voor bijna heel Nederland.

Newcastle disease bij hobbyduiven in Oldenzaal (23 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat er een uitbraak met Newcastle disease is vastgesteld bij als hobby gehouden duiven in Oldenzaal (provincie Overijssel).

Inschatting risico besmetting met vogelgriep (20 mei 2025)

De deskundigengroep dierziekten HPAI heeft op 6 mei een nieuwe inschatting gemaakt van het risico dat een commercieel pluimveebedrijf wordt getroffen door vogelgriep. Het risico is ten opzichte van de vorige inschatting verlaagd van hoog tot matig tot hoog.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB PSB: Ontwikkelingen vogelgriep

10 november 2021

Naar aanleiding van een vondst van hoogpathogene vogelgriep (H5) bij een leghennenbedrijf in Zeewolde (Flevoland), is op 26 oktober 2021 een landelijke ophokplicht ingesteld voor alle bedrijven die commercieel pluimvee houden. Sindsdien zijn op meerdere pluimveebedrijven uitbraken geweest van het hoogpathogene vogelgriepvirus. Sinds 3 november 2021 geldt daarom het landelijke bezoekersverbod. Belangrijk voor u, bezoek geen stal of andere vogelverblijfplaats tenzij noodzakelijk.

Actuele stand van zaken vogelgriep