Nieuws

Bioveiligheidsplan

Het ministerie van LVVN heeft eerder dit jaar de verplichting opgesteld voor pluimveehouders om een bioveiligheidsplan samen met de dierenarts op te stellen. Hier hebben we u eerder over geïnformeerd.

Meldwijzer NVWA onveilige levensmiddelen aangepast

De NVWA heeft onlangs de Meldwijzer onveilige levensmiddelen aangepast. Elk levensmiddelenbedrijf in de keten is verplicht om een melding te doen van een onveilig levensmiddel.

Vogelgriep en bezoek op pluimveebedrijven

De vogelgriepsituatie in Nederland en in de landen om ons heen is zorgelijk. AVINED roept alle pluimveebedrijven en erfbetreders op om alert te blijven op de hygiëne op uw bedrijf en zo goed mogelijke bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf te treffen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Nog steeds hoge dreiging vogelgriep; controle op naleving hygiëneprotocol PSB

5 februari 2021

De dreiging voor hoog pathogene vogelgriep is nog altijd hoog tot zeer hoog, volgens de deskundigengroep dierziekten. Een goede hygiëne blijft daarom op alle pluimveebedrijven van groot belang.

IKB PSB heeft signalen ontvangen dat het hygiëneprotocol pluimveeservicebedrijven niet altijd goed wordt nageleefd. Wij benadrukken dat bij een bezoek aan een pluimveebedrijf het hygiëneprotocol pluimveeservicebedrijven altijd strikt nageleefd moet worden. Denk hierbij aan het gebruik van bedrijfseigen kleding en laarzen, en douchen na afloop.
De Nederlandse Voedsel- Warenautoriteit (NVWA) controleert pluimveeservicebedrijven ook op de naleving van de hygiënemaatregelen.

Het volledige hygiëneprotocol pluimveeservicebedrijven is door te nemen via de website van de NVWA.