Nieuws

Ophokplicht pluimvee grotendeels ingetrokken (28 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat de ophok- en afschermplicht voor pluimvee per direct wordt ingetrokken voor bijna heel Nederland.

Newcastle disease bij hobbyduiven in Oldenzaal (23 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat er een uitbraak met Newcastle disease is vastgesteld bij als hobby gehouden duiven in Oldenzaal (provincie Overijssel).

Inschatting risico besmetting met vogelgriep (20 mei 2025)

De deskundigengroep dierziekten HPAI heeft op 6 mei een nieuwe inschatting gemaakt van het risico dat een commercieel pluimveebedrijf wordt getroffen door vogelgriep. Het risico is ten opzichte van de vorige inschatting verlaagd van hoog tot matig tot hoog.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Nog steeds hoge dreiging vogelgriep; controle op naleving hygiëneprotocol PSB

5 februari 2021

De dreiging voor hoog pathogene vogelgriep is nog altijd hoog tot zeer hoog, volgens de deskundigengroep dierziekten. Een goede hygiëne blijft daarom op alle pluimveebedrijven van groot belang.

IKB PSB heeft signalen ontvangen dat het hygiëneprotocol pluimveeservicebedrijven niet altijd goed wordt nageleefd. Wij benadrukken dat bij een bezoek aan een pluimveebedrijf het hygiëneprotocol pluimveeservicebedrijven altijd strikt nageleefd moet worden. Denk hierbij aan het gebruik van bedrijfseigen kleding en laarzen, en douchen na afloop.
De Nederlandse Voedsel- Warenautoriteit (NVWA) controleert pluimveeservicebedrijven ook op de naleving van de hygiënemaatregelen.

Het volledige hygiëneprotocol pluimveeservicebedrijven is door te nemen via de website van de NVWA.