Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Lottum (20 januari 2026)

In Lottum (gemeente Horst aan de Maas, provincie Limburg) is vogelgriep vastgesteld op een kleinschalige houderij met circa 370 vogels. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de besmette dieren op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Op de locatie leven een uitgebreid aantal soorten vogels. Op grond van Europese

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Oisterwijk (17 januari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Oisterwijk is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep in Maasland (14 januari 2026)

In Maasland (gemeente Midden-Delfland, provincie Zuid-Holland) is vogelgriep vastgesteld op een houderij met kleinschalig gehouden pluimvee. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 220 kippen op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Nog tien weken voor uw Salmonella subsidieaanvraag

22 november 2021

Graag herinneren wij u eraan dat u tot 31 januari 2022 17:00 de tijd heeft om een aanvraag voor de Salmonellasubsidie in te dienen. Sinds 1 juli 2021 is het mogelijk om Salmonellasubsidie aan te vragen voor opfok legouderdieren of opfok leghennen die tussen 1 januari en 31 december 2021 gevaccineerd zijn of worden. Hier hebben wij u in een eerder nieuwsbericht over geïnformeerd.

Voor het volledige overzicht van voorwaarden, de wijze van aanvragen en het eventueel machtigen van de opfokorganisatie verwijzen we u naar het bericht van RVO.
RVO (Rijksdienst voor Ondernemend Nederland) is de partij die de subsidieregeling in Nederland uitvoert.

Subsidieregeling Salmonella RVO