Nieuws

Herhaling: Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij

Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij door het RIVM en de NVWA.

Bemonsteringsfrequentie Salmonella (groot)ouderdierbedrijven per 1 juli 2026 omhoog

In 2025 is de EU-doelstelling voor Salmonellabesmettingen in (groot)ouderdieren overschreden. Hierdoor zal met ingang van 1 juli 2026 de verplichte monstername voor monitoring van zoönotische salmonella door houders van vermeerderingsdieren in Nederland worden verhoogd.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Biddinghuizen (18 mei 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Biddinghuizen is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Salmonella stroomschema’s vernieuwd

18 september 2024

De Salmonella stroomschema’s voor vleeskuikens, (opfok)leghennen en voorschakels zijn vernieuwd. Deze stroomschema’s worden voor u beschikbaar gesteld door AVINED en zijn een visuele weergave van de verplichtingen vanuit wetgeving en de IKB-regelingen rondom Salmonella*. Onderaan de gelinkte webpagina’s kunt u de schema’s downloaden voor de voorschakelsopfok leghennenleghennen en vleeskuikens.

Wat is er veranderd aan de stroomschema’s?
De volgende wijzigingen zijn doorgevoerd in de stroomschema’s:

  • Het schema voor een positieve uitslag op legeindbedrijven is aangepast volgens de gewijzigde werkwijze rondom de verdachtverklaring bij een Salmonella positieve uitslag (waarvan het serotype nog onbekend is).
  • Het monstertype ‘veegdoekjes’ is toegevoegd aan de schema’s voor (groot)ouderdieren en (opfok)leghennen.
  • De teksten in de schema’s zijn geactualiseerd naar aanleiding van de migratie van de aangewezen databank KIPnet naar KIP-MO en de start van de veldproef verificatieonderzoek.

*: De stroomschema’s zijn aan wijzigingen onderhevig. Wet- en regelgeving en IKB-criteria (inclusief uitvoeringsbesluiten) zijn altijd leidend. Lopende uitvoeringsbesluiten zijn niet meegenomen in de stroomschema’s. Momenteel is er sprake van een uitvoeringsbesluit vanuit IKB Ei voor legeindbedrijven, met nadere voorschriften rondom Salmonella. Actuele uitvoeringsbesluiten kunt u terugvinden in de certificatieschema’s van IKB Kip en IKB Ei.