Nieuws

Vogelgriep in Kleve, Duitsland (15 december 2025)

In de buurt van Kleve, deelstaat Noordrijn-Westfalen, net over de grens in Duitsland, is vogelgriep vastgesteld op een pluimveebedrijf.

Intrekkingsdata diverse beperkingsgebieden (11 december 2025)

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden ingetrokken na 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden.

Vogelgriep in Uitwijk (10 december 2025)

In Uitwijk (gemeente Altena, provincie Noord-Brabant) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 80.000 dieren op de locatie door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) geruimd.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Vervoersverbod risicovogels in regio 19 rond beperkingsgebied Ospel (17 oktober 2022)

17 oktober 2022

Vervoersverbod risicovogels in regio 19 rond beperkingsgebied Ospel

Op zondag 16 oktober is vogelgriep vastgesteld op een kalkoenenbedrijf in Ospel (gemeente Nederweert, provincie Limburg). Omdat het besmette bedrijf in een pluimveedichtgebied ligt, en om het risico op verdere verspreiding zo klein mogelijk te houden, geldt ook een vervoersverbod voor risicovogels, waaronder pluimvee in de ‘regio 19’. Hierop geldt, onder voorwaarden, een uitzondering voor vervoer naar de slacht en het vervoer van eendagskuikens. De omschrijving van regio 19 en de voorwaarden staan in de regeling Ospel.

Afvoermogelijkheden Nieuwleusen en Blija III

Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit de beperkingsgebieden Nieuwleusen en Blija III weer mogelijk. Zie hieronder alle afvoermogelijkheden voor deze gebieden.

  • Afvoer consumptie-eieren: het vervoer van consumptie-eieren van pluimveebedrijven uit deze beperkingsgebieden is met ingang van heden toegestaan. Klik op de plaatsnaam voor de aanwijzingen van Nieuwleusen en Blija III. Neem voor meer informatie contact op met een van de aangewezen pakstations of verwerkers. Voor legbedrijven in het 3 km-gebied geldt een individuele aanwijzing.
  • Afvoer vleeskuikens: de NVWA heeft slachterijen aangewezen voor deze beperkingsgebieden. Onder voorwaarden en met een ontheffing van de NVWA kunnen vleeskuikens afgevoerd worden. Op de site van AVINED staat hoe u een ontheffing kunt aanvragen.
  • Verplaatsen opfok (groot) ouderdieren of opfokleghennen: verplaatsing is mogelijk vanaf twee weken na de (laatste) uitbraak in een beperkingsgebied met een ontheffing van de NVWA. Aan deze ontheffingen zijn voorwaarden verbonden. Let op: begin tijdig met de procedure.
  • Afvoer van broedeieren: afvoer van broedeieren naar een broederij is mogelijk vanaf twee weken na de (laatste) uitbraak met een ontheffing van de NVWA. Aan deze ontheffingen zijn voorwaarden verbonden. Let op: begin tijdig met de procedure. Afvoer van broedeieren naar een aangewezen eierverwerker kan vanaf heden. De aanwijzingen vindt u hier.