Nieuws

Opheffing ophokplicht Gelderse Vallei en intrekkingsdata Biddinghuizen en Marrum (11 juni 2026)

De staatssecretaris van het ministerie van LVVN heeft besloten de ophok- en afschermplicht nu ook in de Gelderse Vallei op te heffen.

Een salmonella-besmetting op uw legbedrijf? Twee keer melden bij de NVWA.  

Wanneer op uw legpluimveebedrijf Salmonella wordt aangetoond, is het belangrijk om te weten dat er twee verschillende soorten meldingen gedaan moeten worden aan de NVWA.

Vogelgriep vastgesteld in Marrum (23 mei 2026)

In Marrum (gemeente Noardeast-Fryslân, provincie Friesland) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur besloten om de circa 80.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Vervoersverbod risicovogels regio 10 ingetrokken (4 november 2022)

4 november 2022

Vervoersverbod risicovogels regio 10 ingetrokken

Het vervoersverbod van risicovogels in regio 10 is vanaf heden ingetrokken. De regeling van LNV vindt u hier. Wel gelden er nog vervoersbeperkingen binnen de ingestelde beperkingsgebieden (3 en 10 km). Daarnaast blijft regio 19 nog wel van kracht. De beperkingen in regio 19 worden in principe 14 dagen na de laatste uitbraak in deze regio ingetrokken.

Afvoermogelijkheden Hoogstraten, Oudwoude en Ospel II

Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit de beperkingsgebied Hoogstraten (BE), Oudwoude en Ospel II weer mogelijk. Zie hieronder alle afvoermogelijkheden voor deze gebieden.

  • Afvoer consumptie-eieren: het vervoer van consumptie-eieren van pluimveebedrijven uit deze beperkingsgebieden is vanaf heden toegestaan. Klik op de plaatsnaam voor de aanwijzingen voor Hoogstraten, Oudwoude en Ospel II. Neem voor meer informatie contact op met een van de aangewezen pakstations of verwerkers. Voor legbedrijven in het 3 km-gebied geldt een individuele aanwijzing.
  • Afvoer vleeskuikens: de NVWA heeft slachterijen aangewezen voor deze beperkingsgebieden. Onder voorwaarden en met een ontheffing van de NVWA kunnen vleeskuikens afgevoerd worden. Op de site van AVINED staat hoe u een ontheffing kunt aanvragen.
  • Verplaatsen opfok (groot) ouderdieren of opfokleghennen: verplaatsing is mogelijk vanaf twee weken na de (laatste) uitbraak in een beperkingsgebied met een ontheffing van de NVWA. Aan deze ontheffingen zijn voorwaarden verbonden. Let op: begin tijdig met de procedure.
  • Afvoer van broedeieren: afvoer van broedeieren naar een broederij is mogelijk vanaf twee weken na de (laatste) uitbraak met een ontheffing van de NVWA. Aan deze ontheffingen zijn voorwaarden verbonden. Let op: begin tijdig met de procedure. Afvoer van broedeieren naar een aangewezen eierverwerker kan vanaf heden. De aanwijzingen vindt u hier.