Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Marrum (23 mei 2026)

In Marrum (gemeente Noardeast-Fryslân, provincie Friesland) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur besloten om de circa 80.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Herhaling: Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij

Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij door het RIVM en de NVWA.

Bemonsteringsfrequentie Salmonella (groot)ouderdierbedrijven per 1 juli 2026 omhoog

In 2025 is de EU-doelstelling voor Salmonellabesmettingen in (groot)ouderdieren overschreden. Hierdoor zal met ingang van 1 juli 2026 de verplichte monstername voor monitoring van zoönotische salmonella door houders van vermeerderingsdieren in Nederland worden verhoogd.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Clarification amendment Salmonella samples for rearing farms

27 mei 2021

In the letter and in the new regulations it was stated that rearing farms must have the salmonella sample taken by a veterinarian or para-veterinary worker 14 days before transfer (regulation H10). This has to be within 14 days before transfer. In the regulations the only change was who has to take the sample, not when the sample is taken (regulation H10 and article 5c of ‘Description of sample taking IKB Kip’).