Nieuws

Bioveiligheidsplan

Het ministerie van LVVN heeft eerder dit jaar de verplichting opgesteld voor pluimveehouders om een bioveiligheidsplan samen met de dierenarts op te stellen. Hier hebben we u eerder over geïnformeerd.

Meldwijzer NVWA onveilige levensmiddelen aangepast

De NVWA heeft onlangs de Meldwijzer onveilige levensmiddelen aangepast. Elk levensmiddelenbedrijf in de keten is verplicht om een melding te doen van een onveilig levensmiddel.

Vogelgriep en bezoek op pluimveebedrijven

De vogelgriepsituatie in Nederland en in de landen om ons heen is zorgelijk. AVINED roept alle pluimveebedrijven en erfbetreders op om alert te blijven op de hygiëne op uw bedrijf en zo goed mogelijke bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf te treffen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB PSB: Wat kunt u doen tegen de verspreiding van vogelgriep

10 november 2021

Houdt u aan het hygiëneprotocol bezoekers pluimveebedrijven. Dit hygiëneprotocol is speciaal ontwikkeld om de kans dat u vogelgriep meeneemt in de stal zo klein mogelijk te maken. Wij adviseren u het hygiëneprotocol bezoekers pluimveebedrijven grondig door te lezen.

Op de website van de NVWA is een actuele lijst van toegelaten ontsmettingsmiddelen tegen AI voor stallen en/of transportmiddelen te vinden. Zie lijst toegelaten ontsmettingsmiddelen R&O HPAI.

Hygiëneprotocol bezoekers pluimveebedrijven

Aanvullende regels in beperkingsgebied
Bent u als vang- en laadbedrijf werkzaam in een beperkingsgebeid, zoals de 10 km zone rond een pluimveebedrijf waar vogelgriep is vastgesteld? Volg dan de aanvullende regels uit het ‘hygiëneprotocol vang- en laadbedrijven werkzaam in beperkingsgebied’. Denk hierbij aan het gebruik van bedrijfseigen kleding en laarzen, en douchen na afloop. De Nederlandse Voedsel- Warenautoriteit (NVWA) controleert pluimveeservicebedrijven op de naleving van de hygiënemaatregelen.

Hygiëneprotocol vang- en laadbedrijven werkzaam in beperkingsgebied