Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Steenderen (31 oktober 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat in Steenderen, gemeente Bronckhorst, provincie Gelderland, vogelgriep is vastgesteld bij een hobbyhouder met watervogels en kippen.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Toldijk (30 oktober 2025)

Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Toldijk weer mogelijk.

Afvoermogelijkheden Beperkingsgebied Ravels (28 oktober 2025)

Vanaf dinsdag 28 oktober 2025 is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Ravels weer mogelijk. Zie hieronder alle afvoermogelijkheden voor dit gebied.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB Kip: Jaarplan en deelnemersbijdrage 2022

3 december 2021

Het jaarplan IKB Kip 2022 is goedgekeurd door het Centraal College van Deskundigen IKB Kip (CCvD) en vastgesteld door het bestuur.

Het doel van IKB Kip is het versterken van de license to produce van deelnemende ondernemingen in de pluimveevleesketen, in en buiten Nederland. Daarbij draait het om het vertrouwen van marktpartijen en de maatschappij in IKB Kip en in de deelnemers. In 2022 wordt onder andere ingezet op de volgende punten:

  1. Via de pay-off ‘IKB Kip, dat is kip van goede afkomst’ de meerwaarde van IKB Kip vergroten;
  2. Scherp zijn op de doeltreffendheid van IKB Kip; bereiken we de doelen?
  3. Verdere harmonisatie binnen de keten;
  4. Aandacht voor nog betere communicatie en promotie.

Deze werkzaamheden worden bekostigd vanuit de deelnemersbijdrage IKB Kip. Hieronder treft u de tarieven voor 2022 aan.

Meer informatie over het jaarplan en de deelnemersbijdrage vindt u hier.

Omschrijving Tarief 2022
Primair bedrijf € 265
Broederij, slachterij of uitsnijderij € 750
Multisite € 2.500 plus € 30,- per sublocatie