Nieuws

Screening en kadaverbemonstering in plaats van preventief ruimen

In de plaats van preventief ruimen komt een dagelijkse screening en een kadaverbemonstering in een 3 km-zone rond het besmette bedrijf in het pluimveedichte gebied.

Niet meer (standaard) preventief ruimen bij vogelgriep in pluimveedichte gebieden

Het ministerie van LNV heeft het beleid van preventief ruimen van bedrijven bij vogelgriepbesmettingen gewijzigd.

Intrekking ophokplicht in regio 19 en versoepeling verbod bezoek pluimveestallen (30-08-23)

Het ministerie van LNV heeft besloten de ophokplicht met ingang van 31 augustus 2023 ook in regio 19 (De Peel) in te trekken.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Meest voorkomende afwijkingen in 2020 – wat kunt u doen om deze te voorkomen?

11 mei 2021

Elk jaar maken we een overzicht van de meest geconstateerde afwijkingen van het voorgaande jaar. We geven u graag een aantal tips om afkeur op deze voorschriften te voorkomen.

  1. Vleeskuikenhouders: Vergeet niet het percentage letsel binnen 4 dagen na ontvangst schriftelijk terug te koppelen aan de betrokken laadploeg (voorschrift VC16). Het is van belang om alle resultaten, zowel goede als slechte, door te geven. De betreffende laadploeg kan deze gegevens namelijk gebruiken om het proces van vangen en laden te verbeteren.
  2. Zorg voor een inspectie van de elektrische installaties (voorschrift B10). Een van de grootste risicofactoren als het gaat om stalbrand zijn problemen rondom elektra. Om goed zicht te houden op de bedrading moet er bij alle IKB Kip deelnemers met een pluimveebedrijf elke vijf jaar een herkeuring via NEN 3140 of NTA8220 plaatsvinden.
  3. Bij opfok grootouder- en ouderdierbedrijven dient er ná reiniging en ontsmetting, maar vóór het plaatsen van ieder nieuw koppel, een hygiënogram uitgevoerd te worden (OC04). Het hygiënogram wordt uitgevoerd door de bedrijfseigen dierenarts (conform HOSOWO-regeling) of door een voor monstername hygiënogram erkende HOSOWO-instantie. Dit wordt gedaan om er zeker van te zijn dat de reiniging en ontsmetting goed is uitgevoerd en het nieuwe koppel een frisse start heeft.
  4. Iedere 365 dagen moet de hygiënescan ingevuld worden door alle IKB Kip deelnemers met een pluimveebedrijf via Mijn AVINED (voorschrift J20). De hygiënescan geeft inzicht in de hygiënemaatregelen op uw bedrijf en aan het einde van de scan worden aandachtspunten gegeven waarmee u de bedrijfshygiëne kunt verbeteren.
Alle voorschriften