Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Terschuur II (27 november 2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Terschuur II is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden. Afvoer consumptie-eieren: het vervoer van consumptie-eieren van pluimveebedrijven uit dit beperkingsgebied is vanaf heden toegestaan. Klik hier voor de aanwijzingen. Neem voor meer informatie contact op met een van de aangewezen pakstations of verwerkers. Afvoer vleeskuikens: de NVWA heeft slachterijen aangewezen voor dit

Vogelgriep vastgesteld in grensgebied Duitsland - Kleve II (26 november 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat in de buurt van Kleve, deelstaat Noordrijn-Westfalen, net over de grens in Duitsland, vogelgriep is vastgesteld op een pluimveebedrijf. Duitsland heeft een beperkingsgebied ingesteld dat deels in Nederland valt.

Vogelgriep op kinderboerderij in Nijmegen (26 november 2025)

Het ministerie van LVVN heeft gemeld dat in Nijmegen (provincie Gelderland) vogelgriep is vastgesteld op een kinderboerderij. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 52 kippen op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).  In de hele beperkingszone van 10 km rond de besmette locatie ligt 1 commercieel pluimveebedrijf. Een deel

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Omschakeling van Bio naar Scharrel

22 maart 2023

Regelmatig krijgt AVINED vragen van legpluimveehouders die willen omschakelen van biologische houderijvorm naar houderijvorm scharrel of vrije uitloop. Graag informeren wij u over de stappen die hierbij komen kijken.

Wilt u stoppen met biologische houderijvorm en omschakelen naar houderijvorm scharrel- of vrije uitloop? Dan dient u zich eerst af te melden bij SKAL. Een pluimveehouder kan ervoor kiezen om de uitloop gecertificeerd te laten bij SKAL, hiermee kan sneller worden opgestart indien er ooit besloten wordt om terug te gaan naar een biologische houderijvorm. Na de afmelding bij SKAL wordt het biologische certificaat ingetrokken en dient u zich te melden bij COKZ. COKZ zal in de leegstand een stalmeting uitvoeren om te bepalen hoeveel dieren maximaal in de stal en/of uitloop gehouden mogen worden.

De houderijvorm dient u voor het starten van een nieuwe ronde in Mijn AVINED aan te passen. De handleiding voor het wijzigen van staleigenschappen vindt u hier. Wisselt u tijdens een ronde? Dan kunt u niet zelf de houderijvorm aanpassen en kunt u hiervoor een mail sturen naar info@avined.nl.

Zorg er altijd voor dat u niet over de maximale wettelijke aantallen heen gaat. Indien COKZ dit constateert kan dit voor u nadelige gevolgen hebben. De opzet aantallen in de KIP database (Mijn AVINED) zijn leidend. Uitval kan tijdens een ronde niet gemeld worden in KIP.
Bent u deelnemer van IKB Ei of andere schema’s? Vergeet dan niet om de wijzigingen door te geven aan uw Certificerende Instantie.