Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Terschuur II (27 november 2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Terschuur II is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden. Afvoer consumptie-eieren: het vervoer van consumptie-eieren van pluimveebedrijven uit dit beperkingsgebied is vanaf heden toegestaan. Klik hier voor de aanwijzingen. Neem voor meer informatie contact op met een van de aangewezen pakstations of verwerkers. Afvoer vleeskuikens: de NVWA heeft slachterijen aangewezen voor dit

Vogelgriep vastgesteld in grensgebied Duitsland - Kleve II (26 november 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat in de buurt van Kleve, deelstaat Noordrijn-Westfalen, net over de grens in Duitsland, vogelgriep is vastgesteld op een pluimveebedrijf. Duitsland heeft een beperkingsgebied ingesteld dat deels in Nederland valt.

Vogelgriep op kinderboerderij in Nijmegen (26 november 2025)

Het ministerie van LVVN heeft gemeld dat in Nijmegen (provincie Gelderland) vogelgriep is vastgesteld op een kinderboerderij. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 52 kippen op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).  In de hele beperkingszone van 10 km rond de besmette locatie ligt 1 commercieel pluimveebedrijf. Een deel

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Beoordeling vogelgriepsituatie deskundigengroep

6 februari 2024

Op 24 januari 2024 heeft de deskundigengroep dierziekten een nieuwe beoordeling uitgevoerd van de vogelgriepsituatie. Op dit moment is de kans op introductie van vogelgriep op een pluimveebedrijf ‘medium’. Zonder ophokplicht zou dit ‘medium tot hoog’ zijn. De deskundigengroep meldt dat de afgelopen twee maanden rustiger zijn verlopen dan in dezelfde periode in de voorbije twee jaren, toen er veel dode wilde vogels werden gevonden en er veel uitbraken onder gehouden vogels waren. Op dit moment zijn er in diverse Europese landen uitbraken, maar minder dan voorheen en ook het aantal geteste wilde vogels met HPAI is relatief laag. De deskundigengroep heeft hier geen eenduidige verklaring voor en stelt dat de nieuwe H5N1-varianten mogelijk minder ziekteverwekkend en besmettelijk zijn of dat er meer immuniteit in de vogelpopulatie is opgetreden of dat andere weersomstandigheden een rol spelen. Een verslag van de beoordeling vindt u op de site van de deskundigengroep.