Nieuws

Facturatie door AVINED

Vanaf maandag 19 oktober 2026 worden de facturen voor meerdere AVINED-dossiers verstuurd. U ontvangt alleen de factuur of facturen die op uw bedrijf van toepassing zijn.

Houd uw gegevens actueel

Om ervoor te zorgen dat de komende facturatie correct verloopt, is het belangrijk dat uw gegevens in KIP actueel zijn. Daarnaast is het bij bijvoorbeeld een dierziekte-uitbraak van belang dat wij over de juiste contact- en stalgegevens beschikken, zodat snel gehandeld kan worden.

Griepprik voor pluimveehouders

Het ministerie van VWS heeft besloten de doelgroep voor de jaarlijkse griepvaccinatie uit te breiden. Ook mensen die een groter risico lopen om met vogelgriep in aanraking te komen, waaronder pluimveehouders, worden geadviseerd een griepprik te halen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Meerdere landen: extra R&O vervoermiddelen verplicht

11 januari 2024

De NVWA heeft de landenlijst met verplichte tweede reiniging en ontsmetting voor vervoermiddelen van pluimvee en broedeieren geactualiseerd, vanwege recente uitbraken van vogelgriep (HPAI) onder gehouden pluimvee in Frankrijk, Litouwen, Roemenië en Slowakije: zie bericht NVWA. Als pluimvee of broedeieren van of naar hoog-risicolanden voor HPAI (binnen en buiten de EU) worden vervoerd, dan is een extra reiniging en ontsmetting van het gebruikte vervoermiddel (incl. laadkisten) na binnenkomst in Nederland wettelijk verplicht. Voor de volgende landen is deze tweede R&O voor vervoermiddelen verplicht: Duitsland, België, Frankrijk, Polen, Denemarken, Italië, Hongarije, Kroatië, Bulgarije, Litouwen, Roemenië, Slowakije. Klik hier voor het actuele overzicht van landen waarvoor een tweede R&O verplicht is.

Na afloop van de extra R&O moet de transporteur het bewijs van de reiniging en ontsmetting laten invullen en ondertekenen door de toezichthouder van de erkende R&O-plaats, het slachthuis of de broederij. Vervolgens stuurt de transporteur dit 2e R&O-bewijs naar het centrale meldpunt van de NVWA.