Nieuws

Facturatie door AVINED

Vanaf maandag 19 oktober 2026 worden de facturen voor meerdere AVINED-dossiers verstuurd. U ontvangt alleen de factuur of facturen die op uw bedrijf van toepassing zijn.

Houd uw gegevens actueel

Om ervoor te zorgen dat de komende facturatie correct verloopt, is het belangrijk dat uw gegevens in KIP actueel zijn. Daarnaast is het bij bijvoorbeeld een dierziekte-uitbraak van belang dat wij over de juiste contact- en stalgegevens beschikken, zodat snel gehandeld kan worden.

Griepprik voor pluimveehouders

Het ministerie van VWS heeft besloten de doelgroep voor de jaarlijkse griepvaccinatie uit te breiden. Ook mensen die een groter risico lopen om met vogelgriep in aanraking te komen, waaronder pluimveehouders, worden geadviseerd een griepprik te halen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Meld elke verplaatsing binnen 5 werkdagen in KIP

19 oktober 2023

Nog steeds worden veel verplaatsingen van pluimvee te laat gemeld in Mijn AVINED (KIP). De wettelijke termijn hiervoor is vijf werkdagen. In 2023 werden tot nu toe 16% van de verplaatsingen te laat gemeld. In 2018 was dit nog ruim 36%. Veel pluimveehouders zijn op tijd gaan melden, maar het moet nog beter.

Waarom is het belangrijk om op tijd te melden?
Te laat gemelde gegevens bemoeilijken de bestrijding van dierziekten en zijn dus voor de hele sector een risico. Het is daarom een wettelijke overtreding. Daarnaast overweegt RVO de administratieve kosten in rekening te gaan brengen bij pluimveehouders die te laat melden, omdat te late meldingen ook extra uitvoeringskosten veroorzaken. Daarom is in Mijn AVINED nu duidelijk zichtbaar welke formulieren te laat gemeld zijn, zodat kan worden bekeken wat er misging en dit in de toekomst kan worden voorkomen.