Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Moergestel (7 februari 2026)

In Moergestel (gemeente Oisterwijk, provincie Noord-Brabant) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met kalkoenen. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 38.000 kalkoenen op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Belangrijke wijziging in nieuwsbericht over Salmonella-monstername m.b.v. veegdoekjes

Via dit bericht informeren wij u over een belangrijke aanpassing van de, in december gepubliceerde, nieuwsbrief over de verplichte toepassing van veegdoekjes bij Salmonella‑monstername.

Rapport antibioticumgebruik pluimveesector 2025

AVINED rapporteert jaarlijks het gebruik van antibiotica in de verschillende pluimveesectoren. Op de site van AVINED kunt u meer lezen over dit gebruik in 2025 en over de trends van de afgelopen jaren. 

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB PSB: Top 5 veelvoorkomende tekortkomingen IKB PSB-controles 2022

20 juni 2023

Wat kunt u doen om deze te voorkomen?

De Certificerende Instantie Kiwa VERIN stelt na afloop van elk kalenderjaar een overzicht samen met daarin de veel voorkomende tekortkomingen tijdens IKB PSB controles. Dit betreffen veelvoorkomende tekortkomingen op de voorschriften.
Wij geven u in deze nieuwsbrief graag een aantal tips om afkeur op deze voorschriften te voorkomen. Minder tekortkomingen tijdens de controle, betekent dat u minder tijd en energie hoeft te steken in herstelmaatregelen.

  1. Het stalnummer ontbreekt regelmatig op de werkbon.
  2. Iedere medewerker van de IKB PSB deelnemer, welke de werkzaamheden, tekent voor ontvangst voor de werkinstructie.
  3. De IKB PSB-deelnemer beschikt over een NEN 4400 erkenning1.
  4. De IKB PSB-deelnemer beschikt over op schrift gestelde werkinstructies voor het uitvoeren van de werkzaamheden2.
  5. De deelnemer maakt alleen gebruik van het IKB PSB keurmerk met vermelding van de gecertificeerde activiteit(en) conform het keurmerkreglement IKB PSB3.

 

1Bij inhuur van personeel is een NEN certificering noodzakelijk.
2Werkinstructies zijn nog te algemeen en het is onduidelijk hoe daadwerkelijk gewerkt moet worden. Voorbeeld werkinstructies vindt u hier.
3Gaat om een nieuw voorschrift.