Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Moergestel (7 februari 2026)

In Moergestel (gemeente Oisterwijk, provincie Noord-Brabant) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met kalkoenen. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 38.000 kalkoenen op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Belangrijke wijziging in nieuwsbericht over Salmonella-monstername m.b.v. veegdoekjes

Via dit bericht informeren wij u over een belangrijke aanpassing van de, in december gepubliceerde, nieuwsbrief over de verplichte toepassing van veegdoekjes bij Salmonella‑monstername.

Rapport antibioticumgebruik pluimveesector 2025

AVINED rapporteert jaarlijks het gebruik van antibiotica in de verschillende pluimveesectoren. Op de site van AVINED kunt u meer lezen over dit gebruik in 2025 en over de trends van de afgelopen jaren. 

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Tips voor de IKB Kip-controle

25 april 2023

Via de nieuwsbrief houden wij u op de hoogte van de actualiteiten rondom het IKB Kip-schema. Zo geven we u graag inzicht in veel voorkomende afwijkingen bij IKB Kip-controles. Deze informatie helpt u mogelijk om afkeur op deze punten te voorkomen.

  • Heeft u de pagina met handige tools voor de IKB Kip controle al gevonden? Hier vindt u onder andere afvinklijsten om u voor te bereiden op de controle. Zo kunt u  makkelijk controleren of u alle documenten paraat heeft. Dit scheelt u en de controleur tijd.
  • Kijkt u voor de aanvoer van een nieuw koppel of de leverancier wel IKB Kip gecertificeerd is? Op www.kipnet.nl kunt u op basis van het KIPnummer/IKB-nummer altijd actueel zien of een deelnemer gecertificeerd is. Op www.belplume.be vindt u dit terug voor Belplume deelnemers. Hiermee behouden we binnen IKB Kip een sterke en veilige keten. De voorschriften over dit onderwerp hadden in 2022 een relatief hoge afkeur.
  • Is de hygiënescan recentelijk ingevuld? Deze scan moet u eens in de 365 dagen invullen. Bioveiligheid is en blijft een belangrijk punt voor IKB-deelnemers, de hygiënescan helpt u hiermee. Zet bijvoorbeeld een terugkerende jaarlijkse herinnering in u agenda, zo vergeet u het niet! De hygiënescan kunt u invullen in MijnAVINED.

Voor meer informatie over de voorschriften kunt u het certificatieschema IKB Kip raadplegen.