Nieuws

Nieuw voorschrift (G13) reinigingswerkzaamheden in eigen beheer

Binnen IKB Kip is een nieuw voorschrift (G13) voor pluimveebedrijven ingevoerd voor deelnemers die reinigingswerkzaamheden in eigen beheer uitvoeren. Met dit voorschrift willen we meer zicht krijgen op de uitvoering van reinigen in eigen beheer. 

Veilig douchen: voorkom Legionella

Binnen IKB geldt een doucheverplichting. Het is daarom ook belangrijk dat de douche veilig te gebruiken is. Daarom vragen we extra aandacht voor legionella‑preventie.

Meldpunt IKB

Meldpunt IKB helpt om problemen te signaleren en zo de kwaliteit en veiligheid in de sector te verbeteren. Iedereen kan bij het Meldpunt IKB (ook anoniem) een melding doen van opvallende situaties of vermoedens van onjuist handelen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Wie maakt gebruik van de douche?

Alle bezoekers die het schone gedeelte van een bedrijfsgebouw betreden moeten douchen. Bij het verlaten van de stal dient tevens gedoucht te worden. Schoon in voor het pluimveebedrijf en schoon uit voor de pluimveesector. Eén van de grootste risico’s op insleep en versleep van ziektekiemen is namelijk via mens-dier contact. Erfbetreders en materialen die in contact zijn geweest met ander pluimvee vormen een potentiele bron van pluimveeziektes. Daarom is sinds 1 juli 2019 schoon komen en schoon gaan (incl. in- en uitdouchen) de standaard binnen IKB Kip. De bezoeker dient minimaal vijf minuten het hele lichaam te douchen met warm water en zeep (conform hygiëneprotocol van IKB Kip). Bezoekers zijn alle personen die het bedrijfsterrein (de bedrijfsinrichting) binnengaan (m.u.v. de ondernemer en zijn personeel). Denk dus bijvoorbeeld aan dierenartsen, voeradviseurs, entploegen, controleurs en voorlichters.

Benieuwd naar de overgangstermijn? Klik dan hier.